28.11.2017

Moje hygge
Zjawisko hygge czyli duńska sztuka szczęścia dzięki różnym pozycjom książkowym zyskało na popularności. Hygge to sposoby spędzenia wolnego czasu, który ma nas wprawić w stan błogości, niezależnie od pory roku czy życiowych okoliczności. Chodzi tu o relacje z bliskimi, wytwarzanie miłego błogiego nastroju i kontakt z naturą. Możemy zaobserwować zwłaszcza teraz tzw. modę na hygge, a Internet wykorzystuje to słowo na potęgę. Moim zdaniem niestety Duńczycy "nie odkryli Ameryki" w tym temacie, my w Polsce również od dawna mamy swoje hygge i potrafimy cieszyć się chwilami spędzonymi wśród bliskich tworząc przy tym miła atmosferę, potrafimy zatrzymać się i z kubkiem kawy niespiesznie przywitać nowy dzień. Każdy ma swoje hygge, każdy może mieć swoje hygge :)

Z pozdrowieniami
A.
5 komentarzy:

  1. Akurat czytam o Hyggowaniu książkę :) ale u Ciebie już czuć klimat! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, że nie odkryli, a my to znamy jako jesienne-zimowe długie wieczory. Od lat kocham jesień za to, że pozwala budować w domu intymną i cieplutką atmosferę. Piekę ciasta i z większą ochotą przyrządzam smakołyki. Za oknem hula, a w domku ciepło, przytulnie i pachnie ciastem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajny wpis :) Moje osobiste hygge jest wtedy kiedy mogę leżeć cały dzień w łóżku, z książką i herbatą :) Ostatnio myślałam nad tym czy nie zrezygnować ze stelaża na łóżko i położyć materac bezpośrednio na podłodze, tylko nie wiem jaki materac najlepszy będzie do tego, ktoś ma tak u siebie ?

    OdpowiedzUsuń

LIFESTYLE INSPIRACJE © , All Rights Reserved. BLOG DESIGN BY Sadaf F K.