6.09.2017

Bistro Fedde Gdynia

Podczas ostatniej wizyty w Trójmieście mieliśmy przyjemność odwiedzić restaurację Fedde, która mieści się w centrum Gdyni przy ul. Świętojańskiej. Samo wnętrze i wystrój przyciągnęło nas jak magnes, szukaliśmy właśnie takich nietuzinkowych miejsc, gdzie można nacieszyć oko pięknym dizajnem i poznać nowe smaki. Samo wnętrze naładowane jest mnóstwem detali i szczegółów odwołujących się do świeżej, gdyńskiej architektury pierwszej połowy XX wieku. Surowe elementy takie jak odsłonięte miejsca gdzie widać beton lub instalacje zostały przełamane delikatnymi i eleganckimi krągłościami widocznymi w konstrukcji baru, ścian, sufitu oraz dodatków takich jak oświetlenie. Marmurowe i mosiężne elementy dodają wnętrzu szyku i elegancji.

Szefem kuchni tego pięknego miejsca jest Jacek Fedde, który swoje umiejętności kulinarne zdobywał w restauracjach irlandzkich, francuskich a nawet na Karaibach. Jego kuchnia bazuje na świeżych produktach i nowoczesnych technikach kulinarnych. Menu jest bardzo urozmaicone i pełne wykwintnych dań. W karcie dań ujęto również propozycje menu dla dzieci, co jest bardzo dobrym pomysłem. Nasz ośmioletni synek niekonieczni poszukuje nowych smaków i jeszcze daleko mu do delektowania się tym co je. Jednym słowem polecamy to miejsce ze względu na dobrą kuchnię, piękne wnętrza i dodatkowo bardzo miłą obsługę.

3 komentarze:

  1. Już ktoś pokazywał to wnętrze i zachwycałam się lampą złożoną z kul i wystrojem sali. Ale nie widziałam siedzisk i ściany z lustrami! Jak będziemy w Trójmieście, spróbuję męża tam wyciągnąć. On zje pyszne jedzenie, a ja będę napawała się widokiem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne miejsce :) Co to za potrawa na zdjęciu? Wygląda bardzo apetycznie. Wybieram się w weekend do Trójmiasta i myślę, że to będzie jeden z moich przystanków :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj na pewno cudnie jeść w takim miejscu :)

    OdpowiedzUsuń

LIFESTYLE INSPIRACJE © , All Rights Reserved. BLOG DESIGN BY Sadaf F K.