05.12.2016

Moja świąteczna playlista


Już na kilka tygodni przed rozpoczęciem Świąt zaczynają nam towarzyszyć świąteczne piosenki, które wprowadzają nas świąteczny klimat.  Do tej pory chyba najpopularniejszym świątecznym przebojem jest "Last Christmas" w wykonaniu zespołu Wham! Ja osobiście nie wyobrażam sobie przeżywania tego czasu bez swoich ulubionych przebojów, wiele kojarzy mi się z dzieciństwem i wspaniałymi, magicznymi chwilami. Zobaczcie co znalazło się na mojej świątecznej playliście:

1. Wham!"Last Christmas" - ja zdecydowanie należę do fanów tej piosenki i mogę słuchać jej w na okrągło. Wprowadza mnie w wyjątkowo dobry nastrój jest, jak lekarstwo na zły humor, czy chandrę.2. Chris Rea "Driving Home For Christmas" - jak twierdzi autor, jest samochodową wersją kolędy, a inspiracją do napisania był korek, w którym Chris utknął ze swoją żoną w drodze do domu. Bardzo odpręża i relaksuje.3. Frank Sinatra "Let It Snow! Let It Snow! Let It" - utwór powstał w 1945 i niezmiennie co roku umila nam przedświąteczny czas. Uwielbiam ten utwór, a głos Franka zawsze działa na mnie kojąco.4. Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You" - utwór z 1994 roku jest podobno drugą najczęściej puszczaną piosenką świąteczną na świecie. W 2011 roku Carey ponownie nagrała singiel, tym razem w duecie z Justinem Bieberem. Mi bardziej odpowiada pierwotna wersja piosenki.5. Shakin’ Stevens „Merry Christmas Everyone” - utwór buł numerem jeden Świąt Bożego Narodzenia 1985, niesie ze sobą bardzo pozytywne i energetyczne przesłanie.6. Band Aid "Do they know it's Christmas"
7. Billy Mack "Christmas Is All Around" - piosenka z filmu "To właśnie miłość"
8. Marcy Grey "Winter Wonderland"
9. Czerwone Gitary "Jest Taki Dzień"
10. Edyta Górniak "Pada Śnieg"

Jak widać w moim zestawieniu znalazły się głównie stare i osłuchane szlagiery sprzed wielu lat. Ciekawa jestem Waszych ulubionych świątecznych przebojów, dajcie znać w komentarzach.

6 komentarzy:

 1. Przy Chris Rea "Driving Home For Christmas" zawsze ale to zawsze płaczę. Jest niesamowita....

  OdpowiedzUsuń
 2. Brakuje mi jeszcze "Santa Claus is coming to town" w wykonaniu Sinatry ;-) Generalnie wszystkie uwielbiam, choć polskie trochę mniej i ubolewam nad tym, że nie ma takich fajnych, że w ogóle do mnie nie przemawiają, ale z drugiej strony kolędy mamy najpiękniejsze na świecie :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. "Let it snow" z jakiegoś powodu zwykle nucę w okolicy lipca - sierpnia (nie, nie lubię śniegu i zimna). Zgrabnie ułożona lista :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy podobne typy! :) Zwłaszcza nr 1,2 oraz 4 :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Last Christmas - oj, mamy dopiero 8 grudnia a już mam dosyć tej piosenki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Last Christmas to zdecydowanie mój numer jeden również :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

LIFESTYLE INSPIRACJE © , All Rights Reserved. BLOG DESIGN BY Sadaf F K.